Ciepły Dom

Izolacje Dla Twojego Domu

Izolacje Pianką PUR

Izolacje Pianką PUR, izolacja pianką poliuretanową, ocieplanie pianką, ocieplanie pianką poliuretanową, ocieplenie pianka, pianka natryskowaPlanujesz ocieplanie budynku? Koniecznie sprawdź, dlaczego izolacja pianką poliuretanową jest lepsza od tradycyjnego ocieplania wełną izolacyjną.

Pianka poliuretanowa (PUR) to nowoczesny materiał termo- i hydroizolacyjny, coraz chętniej stosowany podczas ocieplania budynków – zarówno, gdy mowa o ścianach i fundamentach, jak i dachach, poddaszach itp. Dzieje się tak z uwagi na doskonałe własności pianki – sprawiające, że izolacje pianką PUR to dziś najlepszy wybór.

Pianka natryskowa – co to jest i dlaczego warto?

Pianka natryskowa to pianka poliuretanowa aplikowana metodą natryskową bezpośrednio na izolowaną powierzchnię. Szybka i bezproblemowa aplikacja pianki nawet w trudno dostępnych miejscach nie jest jedyną zaletą charakteryzującą ocieplanie pianką poliuretanową.

Dlaczego warto zdecydować się na ocieplenie pianką PUR?

Powszechnie uważa się, że ocieplanie metodą natryskową pianką PUR jest dużo droższe od ocieplania wełną izolacyjną, ale to nie do końca prawda. Koszt zakupu dobrej wełny izolacyjnej oraz koszt jej montażu to często znacznie większa inwestycja niż ocieplenie metodą natryskową przy użyciu dobrej jakości pianki. Ponadto, ocieplanie pianką jest o wiele bardziej trwałe i skuteczne. Dzieje się tak ponieważ izolacja pianką poliuretanową PUR to:

1. Ocieplenie wykonane przy użyciu naprawdę solidnego i niezawodnego materiału – pianka PUR tworzy szczelną warstwę izolacyjną, która nie obsuwa się i silnie przylega do powierzchni. Ponadto pianka jest bezspoinowa, bezwonna i nietoksyczna, ma niską masę.

2. Szczelna izolacja na lata – materiał wykazuje dużą odporność na zmienne warunki panujące w pomieszczeniu, a przy tym jest paroprzepuszczalny..

3. Niezwykle szybka aplikacja bez ograniczeń instalacyjnych wynikających z konstrukcji budynku lub właściwości materiału izolacyjnego – odpowiedni sprzęt i fachowa ekipa są gwarantem stworzenia niezawodnej przez lata izolacji budynku. Ocieplanie pianką poliuretanową nie wymaga wykorzystania żadnych elementów montażowych.

4. Szerokie możliwości zastosowania – izolacje oraz ocieplenie pianką PUR można wykonać, gdy chodzi m.in. o ściany, dachy, poddasza, fundamenty, stropy, podłogi i wiele innych powierzchni, niezależnie od materiału wykonania.

Ocieplenie pianką to jeden z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów, aby zabezpieczyć pomieszczenie przed nadmierną utratą ciepła zimą oraz nadmiernym nagrzewaniem się latem, kiedy budynek jest wystawiony na działanie silnego promieniowania słonecznego. Ponadto izolacja pianką poliuretanową pozwala na bezproblemowe zabezpieczenie pomieszczeń w budynkach już wzniesionych i eksploatowanych, dzięki czemu znajduje zastosowanie praktycznie wszędzie.

Jeśli jesteś zainteresowany, nawiąż współpracę z naszą firmą. CIEPŁY DOM to ekspert, gdy chodzi o hydro- i termoizolacje pianką poliuretanową z wieloletnim doświadczeniem. Zapewniamy fachowe doradztwo techniczne, kompleksową obsługę oraz konkurencyjne stawki.

Zadzwoń lub napisz, by poznać szczegóły i poproś o bezpłatną wycenę usług!